אודות ארגון מאמני ומאמנות הכדורסל בישראל

הנהלת ארגון מאמני הכדורסל בישראל

ארגון מאמני ומאמנות הכדורסל בישראל

ארגון מאמני/ות הכדורסל הוא עמותה פרטית שחברים בה 1,500 מאמנים ומאמנות כדורסל בישראל. הארגון הוקם בשנת 1999. הארגון הוקם בשאיפה לקדם את מעמד המאמן בראש הארגון עמדו במהלך השנים מאמנים כמו: צביקה שרף, משה ויינקרנץ וגם רלף קליין ז"ל.

לארגון קיים לאורך שנים שיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים כך שמאמנים הנתקלים בבעיות משפטיות מקבלים עזרה משפטית מההסתדרות. עם זאת העמותה אינה מוגדרת כועד עובדים ופועלת באופן עצמאי ולא תחת קורת הגג של הסתדרות העובדים בישראל.

 

מטרות הארגון :

חינוכי - מעל לתשעים אחוז ממאמני/ות הכדורסל בישראל עובדים במחלקות הנוער/נערות השונות ובהתאם לכך עובדים עם ילדים/ות ומתבגרים. מאמן יכול להיות אחת הדמויות המשמעותיות בחיי הילד. מתוך ההבנה לחשיבות המאמן, מטרתנו היא לקדם העברת תכנים חינוכיים למאמנים ועידוד של מתן תגמול למאמנים על שעות עבודה שנוגעות בערכי הספורט עם השחקנים.

מקצועי - ספורט הוא כלי לימודי. לימוד טכניקה נכונה היא הדרך של המאמן להבהיר לשחקנים שכפי שאמר רלף קליין ז"ל "הצלחה מגיעה לפני עבודה רק במילון". מתוך ההבנה הזאת, ארגון המאמנים שם לעצמו למטרה להעביר למאמנים באמצעים שונים את התכנים המקצועיים המקיפים והחדשניים ביותר ולייצר תו תקן מקצועי חדש לעבודת האימון בישראל.

מעמד המאמן - מן הראוי שאיש חינוך שפועל בצורה מקצועית יתוגמל בהתאם. מאמן הכדורסל צריך להיות מקצוע ולא תפקיד, וצריך להיות מתוגמל כך שאנשים ישאפו להגיע ולהישאר במקצוע האימון. מטרתנו היא לקדם העסקה במשרה מלאה של מאמני באגודות השונות, כך שמאמן יוכל לעבוד אך ורק בכדורסל ולהתמקד באופן מלא בקידום השחקן על המגרש ומחוצה לו.

פרוייקטים של הארגון :

1.מאמנטור - פרויקט משותף לארגון המאמנים ומכון אדלר שמהותו יצירת קורס שיאפשר למאמן לקבל כלים להעביר תכנים חינוכיים דרך הכדורסל. מאמנים אלה לאחד מכן יזכו לתוספת במשכורת שתאפשר להם קבלת תגמול על שעות עבודה אישיות וקבוצתיות בנושאים חינוכיים ומקצועיים עם השחקנים שיכללו ליווי של המאמן גם מול המוסדות החינוכיים שבהם לומד השחקן. על מנת לייצר הבנה לחשיבות המאמן בחיי הילדים, בעזרת מכון אדלר יבחנו מדדים אמפיריים אצל הילדים לפני ואחרי ליווי המאמן באופן רחב יותר.

2. "אל תפרוש ילד"- פרויקט שמטרתו היא הפחתת אחוז הפרישה של שחקנים מספורט תחרותי במחלקות הנוער ובתי הספר לכדורסל. הפרויקט מתקיים כיום בארה"ב ויצא לדרך בחודש ספטמבר במדינות נוספות בעולם כאשר ארגון מאמני ומאמנות הכדורסל יהיה זה שילווה את הפרויקט בישראל.

לינק לאתר הפרויקט בארה"ב: https://www.aspenprojectplay.org/dont-retire-kid

3. מתחילים בקטן – תוכנית העצמה למדריכי כדורסל צעירים המדריכים בגילאים הרכים 5-11 . תחום שכיום המדינה לא לוקחת עליו אחריות ובעייתי מבחינה מקצועית גם באגודות השונות. מטרת הפרויקט היא מיפוי מאמני בתי הספר לכדורסל, הקניית כלים לעבודה מקצועית עם הגיל הרך עם השתלמויות ותכניות יעודיות שמשלבות הנאה והתקדמות מקצועית. כמו כן, נפעל לשינוי חקיקה בתחום החינוך הספורטיבי לגיל הרך - נכון להיום האגודות אינן מתוגמלות על שחקנים בגילאים האלה ומקבלות תמיכה רק כאשר השחקן מגיע לקבוצה תחרותית מצב שיש לשנות על מנת למשוך יותר שחקנים לספורט.

בבחירות שנערכו ב 15.2.19 להנהלת הארגון נבחרה הנהלה חדשה ויו"ר הארגון הוא המאמן אסי ולט, שהחליף את רובי בלינקו בתפקיד. 

חברי הנהלת הארגון :

אסי ולט

יו"ר הארגון

לפנינו מטרות ארוכות ואנו נעבוד עד להשגת מטרות אלו. חרטנו על דגלנו שינוי ,נבנה ארגון עם עמוד שדרה חזק ויציב ,נפעל בשקיפות ובשיתוף פעולה מול ציבור מאמני ומאמנות הכדורסל בישראל. 

לשירותכם בכל עת,

אסי 

20201209_141722.jpg

בן אלירן

דובר הארגון ומייעץ

יעודכן בהמשך

בן אלירן.jpg

יעודכן

חבר הנהלה

יעודכן בהמשך

png קטן

ערן פלג

חבר הנהלה

שמי פלג ערן, בן 42, מאמן כדורסל כ- 12 שנים, מהם 10 שנים באגודת מכבי ראשון לציון. מאמן מביהס לכדורסל ועד לקבוצת נערים. ארגון המאמנים מבחינתי נועד לעזור לנו, מאמני השטח, "שחיים את השטח", שעובדים עם השחקנים, עם ההורים ועם האגודות. מאמין שאני ושאר חברי למקצוע יותר מסתם מאמנים, אני מרגיש שאני גם מחנך, דואג שיתפתחו כשחקנים אך גם כבני אדם טובים. אנחנו המשפיעים הגדולים על השחקנים, מגיעים לנו התנאים המתאימים לכך.

לשירותכם בכל עת,

ערן

Screenshot_2018-10-05-12-54-21-1_edited.

גיל קיסליוק

חבר הנהלה

גיל קיסליוק מאמן 17 שנים, מגילאי קטסל עד בוגרים.

לאחר שהרבה משחקני לשעבר הפכו להיות מאמנים החלטתי להצטרף להנהלת הארגון במטרה לעזור, ולשפר את התקשורת של הארגון עם המאמנים בשטח, ולעזור עד כמה שאוכל לקידום ושיפור מעמד המאמן בארצנו.

לשירותכם בכל עת,

גיל

IMG-20190206-WA0004-1.jpg

אורי שחורי

מנכ"ל הארגון

מאמן בעיניי הוא הרבה יותר מאיש מקצוע, הוא איש החינוך המשמעותי ביותר בחיים של הילד. לכן אני בתפקיד הזה, כדי להפוך את אימון הכדורסל למקצוע שמאפשר לדמויות החינוכיות המשמעותיות להתפרנס בכבוד ולפתח אצל הכדורסלנים שאנחנו מאמנים יסודות חזקים לחיים.

לשירותכם בכל עת,

אורי

FB_IMG_1534233862557.jpg

בר סלע גילינסקי

חברת הנהלה

בר סלע, שחקנית מעל עשור בליגת העל ובנבחרות ישראל. כיום שחקנית ליגה לאומית. מאמנת כדורסל בכל הגילאים. 

מטרת העל מבחינתי בארגון היא להפוך את המקצוע של המאמן בארץ למקצוע מכובד, בעל דרישות מקצועניות ותגמול בהתאם. תנאים סוציאליים ומשכורת מכובדת שלא מייבשת שום מקצוע אחר.

להכיר בסטטוס של המאמן ולהבין שכיום אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בהתפתחות של שחקן אם לא המשמעותי ביותר היא דמות המאמן, אדם מחנך וערכי שמתווה דרך ומקצוענות. ברגע שהתגמול והדרישות יהיו בהתאם איכות האנשים תעלה.

לשירותכם בכל עת,

בר

FB_IMG_1534234308937-1.jpg

יעודכן

חבר הנהלה

יעודכן בהמשך

png קטן

אורי אלוש

חבר הנהלה - גזבר הארגון

מאמן למעלה מ 14 שנים במסגרות מגוונות ,

 מתמחה באימון וחינוך בגילאים הצעירים לכדורסל מהנה וערכים ספורטיביים.

מאמין שכל מאמן ותיק או צעיר חייב לתת את הטוב ביותר עבור הקבוצה שלו. לימוד כדורסל חייב לכלול מעטפת מקצועית מנטלית וטכנולוגית לשיפור ביצועי הקבוצה וצוות המאמנים .

לשירותכם בכל עת,

אורי

IMG-20190204-WA0021-1.jpg

היועצים המשפטיים של הארגון :

עו"ד ערן כהן

עו"ד אסף מסדה

בעל תואר ראשון (LL.B.) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל ותואר שני בלימודי מדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב (M.A.).

התמחה במחלקה לסכסוכי עבודה בפרקליטות המדינה.

בעל ניסיון עשיר בתחום המשפט המנהלי לרבות ייעוץ, ליווי וניסוח מכרזים. התמחות ייחודית בתחום מתן שירותים וכוח אדם.

כמו כן, בעל ניסיון עשיר במשפט העבודה הפרטי והקיבוצי. מתמחה בייעוץ וליווי לעובדים, ארגוני עובדים ומעסיקים, לרבות בניהול משא ומתן קיבוצי, ניהול ועדות שימועים וליטיגציה בבתי הדין לעבודה.

מרצה בפורומים משפטיים שונים.

שולט באופן שוטף בעברית ואנגלית.

בעל תואר ראשון (LL.B.) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל ותואר שני (LL.M.) מאוניברסיטת בר אילן.

בעל תעודת מגשר מוסמך מהמרכז לגישור בנווה צדק..

התמחה בפרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), שם טיפל בתיקים בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי ודיני העבודה.

בשנים 2008 – 2010 עבד במשרד הבינוי והשיכון בסגל הייעוץ המשפטי. בתפקידו זה עסק, בין היתר, בדיני מכרזים על שלל היבטיהם, רפרנט משפטי של רשם הקבלנים, ובמתן חוות דעת בנושאים משפטיים.

בשנים 2011 – 2013 נתן שירותי יעוץ משפטי (חיצוניים) לרשות מקומית ולחברה הכלכלית של הרשות.

בעל ניסיון עשיר בתחום דיני המקרקעין, דיני התכנון והבנייה, משפט אזרחי – מסחרי, משפט מינהלי ומשפט העבודה הקיבוצי.

שולט באופן שוטף בעברית ואנגלית.

חברי ועדת ביקורת :

מסדה, כהן ושות' – משרד עורכי דין

מסדה, כהן ושות' – משרד עורכי דין, נוסד על ידי עורכי הדין אסף מסדה וערן כהן כמשרד בוטיק, אשר מטרתו לספק את כלל השירותים בתחום משפט העבודה והביטחון הסוציאלי, עם מתן מעטפת מלאה של השירותים הנוספים להם נזקקים עסקים קטנים ובינוניים ולקוחות פרטיים. שירותים משפטיים אלו כוללים ליווי משפטי שוטף, עריכת חוזים והסכמים, מתן חוות דעת, ניהול משאים ומתנים וליטיגציה אל מול הערכאות המשפטיות.

אריאל פשין

חבר ועדת ביקורת

אסי טייכטל

חבר ועדת ביקורת

חן מנור

חבר ועדת ביקורת

הפרטים שלנו

  טלפון 0544734377 |   infoibbcoaches@gmail.com    :דוא"ל

 כל הזכויות באתר זה שמורות לארגון מאמני ומאמנות הכדורסל בישראל